غذاهای مورد نیاز گربه به دو دسته خشک و غذاهای تر تقسیم می‌شوند. غذاهای خشک با مقدار بسیار کم رطوبت تولید می‌شوند و بر خلاف غذاهای تر یا کنسروی می باشند. مطمئناً ماندگاری غذاهای خشک بسیار بالاتر بوده و شرایط نگهداری ساده تری دارند.

غذاهای خشک معمولاً مورد علاقه صاحبان شاغل می باشد زیرا با ماندن در ظرف غذای گربه به مدت طولانی و در معرض هوا خراب نمی شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد خرید غذای خشک گربه را به انواع مرطوب ترجیح می دهند.

ترکیبات این نوع غذا بسیار متنوع و گسترده می باشد ولی قطعاً همگی شامل ترکیبات و مواد مغذی مورد نیاز بدن گربه می باشند. مواد تشکیل دهنده آن‌ها عمدتاً پروتئین و چربی حیوانی مانند گوشت مرغ، گوساله، بوقلمون و … می باشد . همچنین موادی مثل غلات، کربوهیدراتها، سبزیجات و ویتامین ها و مواد معدنی را به غذاهای خشک اضافه می‌کنند.

دقت داشته باشید زمانی که به غذای گربه چه به صورت خشک و یا تر دسترسی نداشته باشید می‌توانید از غذاهای خانگی استفاده کنید ولی باید در نظر داشته باشید مواد تشکیل دهنده آن را حتماً بررسی تا نیاز گربه را رفع کند.

نحوه بررسی کیفیت غذای خشک گربه

اطلاعات مندرج در پشت بسته غذایی می تواند اطلاعات بسیار مهمی به شما بدهد که آیا این غذا مناسب گربه شما می باشد یا خیر. در این انتخاب سن گربه بسیار مهم می باشد.

  • برند غذای خشک گربه

تحقیق در این مورد به راحتی می باشد و با استفاده از گوگل می توان اطلاعات و همچنین نظرات کاربران نسبت به آن غذا را بررسی و انتخاب بهتری داشت.

  • مقدار کربوهیدرات استفاده شده در غذای خشک گربه

همان‌طور که میدانید گربه ها فقط از شکار در طبیعت  تغذیه می‌کنند و این امر باعث می‌شود کربوهیدرات مورد نظر خود را از بقایای غذاهای هضم شده شکارشان که در شکمشان باقی مانده تهیه کنند. در غذای خشک مقدار کربوهیدرات ها نباید زیاد باشد و در اطلاعات پشت بسته میزان مواد تشکیل دهنده آن غذا ذکر شده که به ترتیب بیشترین درصد تشکیل دهنده غذا نوشته شده اند.

پس کربوهیدرات ها مثل سویا، گندم، جو و ذرت نباید بالای لیست قرار داشته باشند و این مسئله در کیفیت غذای خشک گربه بسیار مؤثر می باشد.

پیشنهاد می شود برای خرید غذای گربه دقت کافی را به عمل آو.رید تا سلامت حیوان خانگی خود را تضمین کنید.

در طبیعت کربوهیدرات ها تنها پنج درصد از غذای گربه ها را تشکیل می‌دهد ولی همانطور که میدانیم غذاهای گربه (خشک و تر) حاوی سی تا هفتاد درصد کربوهیدرات می‌باشند.

سؤالی که پیش می آید این است که آیا این مقدار برای گربه ها مضر نیست و بدن گربه ها چگونه به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند؟

خوب گربه ها این توانایی را دارند که کربوهیدرات ها را به قند تبدیل و قند را به انرژی مورد نیاز خود تبدیل کنند و از آن استفاده کنند. این عمل ممکن است دو مشکل برای گربه ها به وجود بیاورد. اول اینکه اگر تحرک گربه کم باشد این قند ها باعث اضافه وزن و چاقی گربه خواهد شد و اضافه وزن معمولاً برای گربه ها باعث بروز بسیاری از بیماری ها می‌شود و حتماً باید رژیم سالم و متناسب سن و میزان تحرک خود داشته باشند.

دومین مشکل این است که قند زیاد باعث اختلالات گوارشی در گربه ها می‌شود. کربوهیدرات زیاد در غذای گربه باعث سوءهاضمه در گربه ها می شود و علائم آن عبارت است از نفخ و گاز و همچنین اسهال و دل درد در گربه می باشد.

امروزه بسیاری از افراد، به دلیل در دسترس نبودن پت شاپ در شهر خود، به خرید اینترنتی از پت شاپ آنلاین روی آوردند و یک خرید آسان و به صرفه را تجربه می کنند.

ویژگی یک غذای خوب و با کیفیت گربه چیست؟

بهترین و با کیفیت ترین غذای خشک گربه غذایی است که سرشار از پروتئین حیوانی با کیفیت باشد. دقت داشته باشید بین پروتئین خام و همچنین پروتئین قابل هضم گربه تفاوت های بسیاری می باشد.

برای مثال می‌توان به ارزش پروتئین موجود در تخم مرغ که 100 درصد هست و پروتئین پر که ارزش آن برای بدن گربه صفر می باشد اشاره کرد. در قسمت آنالیز مواد تشکیل دهنده غذای خشک گربه کارخانه ها موظف به قید کردن اینکه پروتئین آن‌ها قابل هضم می باشد یا خیر نیستند، پس برای خرید غذای خشک گربه باید بسیار محتاط باشیم تا پروتئین مورد نیاز گربه برای آن قابل هضم باشد. در صورتی که اولین ماده تشکیل دهنده غذای خشک گربه Meet  یا Poultry باشد می توان گفت کیفیت آن غذا خوب و میزان پروتئین قابل استفاده برای گربه شما را دارد.

بسیاری از افراد به دلیل مشغله های گوناگون در مشهد و یا در شهر های بزرگ ، ترجیح می دهند غذای گربه ی خود را به صورت اینترنتی و از پت شاپ مشهد و یا پت شاپ آنلاین مشهد سفارش دهند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند.

 


لینک های راهنما در این مقاله( کلیک کنید)

»»»  خرید بهترین غذای سگ     »»»   خرید بهترین غذای خشک سگ

»»»   خرید بهترین غذای گربه    »»»   خرید بهترین غذای خشک گربه

»»»   پت شاپ آنلاین    »»»   پت شاپ آنلاین مشهد


 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سریع
×